Güneş Sigorta - TRIMBOX

Güneş Sigorta

GÜNEŞ SİGORTADAN TRIMBOX İLE ÖRNEK PROJE

 

Risk bazen doğal afet, bazen kaza bazen de tedbirlerle önlenebilir olayların yaşanabilme olasılığı olarak kısaca tanımlanabilir. Dünyada sigortacılık deyiminin tüm kazanç ve kaybını, sisteminin oluşumunu belirleyen yegane faktör tartışmasız risklerdir.

Tam bu noktada Güneş Sigorta Risk Müdürü Yurdakan Tarhan önderliğindeki riziko yönetim ekibi, tüm Dünyada henüz önlenmesi başarılamamış kısaca; ”şebeke kaynaklı problemler garanti kapsamı dışındadır” ibaresiyle tanımlanabilecek, çoğu zaman sigorta yapılan makine ve sistemlerde kapsam dışı bırakılmak zorunda kalan ya da çok büyük muafiyetlerle kapsam içine alınan aşırı gerilim kaynaklı problemlerin riskini azaltmak yada tamamen önlemek adına sigortacılık faaliyetlerinde inovasyon olarak değerlendirilecek bir uygulama başlattılar.

Trimbox markası tarafından yaklaşık 6 yıldan beri binlerce ev,işyeri, makine ve sistemde sıfır hata ile kullanılan bir cihaz keşfettiler ve bunun kendi sigortaladıkları yerlerde de kullanılabileceğini öngördüler. Bu anlamda zaten Dünya’da tek ve Türkiye’de üretilen ürünün sahibine Evren Yurttaş’a ulaştılar ve en çok hasar gören 5.000 makine ve sistemde ürünü kullanıp sonuçları kamuoyu ile paylaşma kararı aldıklarını, bu konuda kendilerine yardımcı olup olunmayacağını sordular.

Nitekim anlaştılar. Trimbox 5.000 ürünü 6 ay süre ile belirlenen noktalara ücretsiz takacak, sonuçlar pozitif olması durumunda sigorta kapsamı dışında bırakılan yerlere Trimbox kullanmaları durumunda sigorta yapabileceklerini, muafiyeti çok olan yerlerde de Trimbox kulanmaları durumunda sıfır muafiyet uygulanabileceğini bildirecekler.

Bu konunun Türkiye ekonomisi açısından da çok büyük faydası olacaktır. Bir sigorta şirketi satın aldığı riski Dünya’daki başkaca bir sigorta şirketine belirli bedelle satıp kar ettiğinden dolayı, birinci karı; sigorta şirketi örnek olarak 100.000USD bedelle satın aldığı riski Dünya’da belli başlı bir sigorta şirketine 70.000USD’a satarken, artık 50.000USD’a satabilecek. Böylece sadece bir sigortalama faaliyetinde 20.000USD Türkiye’de kalabilecek.

İkinci faydası; Dünya sigorta ve reasüransları Trimbox’ı öğrenecek, bu şekilde Trimbox Dünya’da sigortalama faaliyetlerinde olmazsa olmaz ürün olarak Türkiye’ye milyarlarca USD ihracat geliri getirebilecek.

Üçüncü faydası; Türkiye’de elektronik kartların aşırı gerilim kaynaklı yanması yıllık olarak ülke ekonomisine yaklaşık 2 Milyar USD zarar vermektedir. Bu anlamda Trimbox kullanımı yaygınlaştığında bu parada ülkemizin cebinde kalacaktır.

Sonuçları paylaşılacak bu proje hakikaten örnek bir dünya projesidir ve binlerce noktada 6 yıldan beri kullanıldığından dolayı da kuşkusuz başarılı olacaktır.

 

TRIMBOX, voltaj kaynaklı hasarların şebeke ve cihazlarda oluşturacağı hasarı önlemek üzere tasarlanmış bir voltaj koruyucudur.

Elektriğin temelinde iki unsur yer alır: akım ve voltaj (gerilim). Elektrik tesisatlarımızda akım kaynaklı problemlere karşı “sigorta” olarak tabir edilen koruma ürünleri mevcuttur. Fakat şimdiye kadar voltajla ilgili etkin bir koruma ürününün geliştirilmemiş olması şaşırtıcıdır.

TRIMBOX bu ihtiyaçtan yola çıkarak tasarlanmıştır.

Trimbox aşağıdaki belirtilen voltaj problemlerine karşı koruma sağlamaktadır:

  • Trafo patlaması yada yıldırım sonucu açığa çıkan yüksek voltajın şebeke hatları üzerinden tesisatınıza ve cihazlarınıza hasar vermesi
  • Elektrik kurumu tarafından şebekeye yanlışlıkla yüksek voltaj verilmesi
  • Şebekeye “faz – nötr” yerine yanlışlıkla “faz – faz” verilmesi
  • Toprak hattından yanlışlıkla faz verilmesi
  • Nötr kopması
  • Elektrik kontağından kaynaklanan yangın risklerini en aza indirir.

Mağaza: Trimbox Elektrik Market

Alaaddin Bey Mh. 637.Sk Nokta İş Merkezi

No:5A Nilüfer – BURSA

T : (0224) 441 29 05 (pbx)

F : (0224) 441 29 09


Wordpress Themes - Wordpress Video Themes - Wordpress Travel Themes - WordPress Restaurant Themes